Modernizacja tzw. kolektora w Żmigrodzie
W styczniowym wydaniu Wiadomości Żmigrodzkich Burmistrz Gminy Żmigród Robert Lewandowski ostatecznie potwierdził informacje o pozyskanych środkach zewnętrznych na budowę drogi gminnej pomiędzy ulicami Rybacka - Wiejska w Żmigrodzie, czyli tzw. kolektora, w celu poprawy dostępności komunikacyjnej i zwiększenia bezpieczeństwa. Łączna wartość inwestycji to 868.231,32 zł. Uzyskane dofinansowanie w wysokości 424 311,82 zł oraz wkład spółki PGK Dolina Baryczy na poziomie 216 399,03 zł, dają w sumie dotację w wysokości blisko 650 000 zł.
W ramach zadania wykonana zostanie droga, miejsca parkingowe, ciąg pieszo-rowerowy, chodniki, nowe oświetlenie, a także ławki, nasadzenia i zieleń.
-
Prace już się rozpoczęły. W sierpniu tego roku Żmigrodzianie będą mogli cieszyć się z dobrze i funkcjonalnie urządzonego miejsca. Wiem, że ta inwestycja jest bardzo ważna dla mieszkańców, dla których stan miejsca był bardzo uciążliwy, dlatego mocno zabiegaliśmy o środki zewnętrzne i jak najszybszą realizację projektu - komentuje Burmistrz Gminy Żmigród Robert Lewandowski.
Zainteresowanych mieszkańców zapraszamy do śledzenia postępów prac. My tymczasem przechodzimy do przedstawienia kolejnych projektów.
Edyta Grzykowska