archiwum - 17 - maj

 
 

Modernizacja tzw. kolektora w Żmigrodzie

W styczniowym wydaniu Wiadomości Żmigrodzkich Burmistrz Gminy Żmigród Robert Lewandowski ostatecznie potwierdził informacje o pozyskanych środkach zewnętrznych na budowę drogi gminnej pomiędzy ulicami Rybacka - Wiejska w Żmigrodzie, czyli tzw. kolektora, w celu poprawy dostępności komunikacyjnej i zwiększenia bezpieczeństwa. Łączna wartość inwestycji to 868.231,32 zł. Uzyskane dofinansowanie w wysokości 424 311,82 zł oraz wkład spółki PGK Dolina Baryczy na poziomie 216 399,03 zł, dają w sumie dotację w wysokości blisko 650 000 zł.

W ramach zadania wykonana zostanie droga, miejsca parkingowe, ciąg pieszo-rowerowy, chodniki, nowe oświetlenie, a także ławki, nasadzenia i zieleń.

- Prace już się rozpoczęły. W sierpniu tego roku Żmigrodzianie będą mogli cieszyć się z dobrze i funkcjonalnie urządzonego miejsca. Wiem, że ta inwestycja jest bardzo ważna dla mieszkańców, dla których stan miejsca był bardzo uciążliwy, dlatego mocno zabiegaliśmy o środki zewnętrzne i jak najszybszą realizację projektu - komentuje Burmistrz Gminy Żmigród Robert Lewandowski.

Zainteresowanych mieszkańców zapraszamy do śledzenia postępów prac. My tymczasem przechodzimy do przedstawienia kolejnych projektów.

Edyta Grzykowska

[PANEL PRAWY]
 
w numerach archiwalnych

na stronie www
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.