archiwum - 16 - styczeń

 
 

Igrając z ogniem

Od niemal roku w czasie imprez towarzyszących różnym okolicznościom w Żmigrodzie i okolicy można zobaczyć młodzież "bawiącą się" ogniem. Są to aktorzy teatru Westa, działającego przy Powiatowym Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Żmigrodzie. Liderem i animatorem teatru jest Piotr Kwasigroch - uczeń 2 klasy liceum. Grupę aktorów-tancerzy stanowi ponad dwadzieścia osób. Ci młodzi ludzie doskonale opanowali niełatwe sztuki władania ogniem i materiałami pirotechnicznymi. Oprócz władania ogniem (...)
więcej >>>

Kilka niemal zapomnianych już miejsc i obiektów na terenie gminy Żmigród

W poniższym ilustrowanym tekście chciałbym przypomnieć o kilku historycznych niemalże już całkowicie zapomnianych, a znajdujących się na terenie naszej gminy. A na koniec - zdjęcie ze żmigrodzkiego basenu w latach 40. XX w. W następnym wydaniu WŻ artykuł będzie kontynuowany.

Kamień Melchiora von Hatzfeldt w Powidzku
Melchior von Hatzfeldt otrzymał dobra żmigrodzkie w 1641 r. od cesarza habsburskiego Ferdynanda III. Mimo, iż posiadał liczne dobra w Niemczech, wolał jednak (...)
więcej >>>

Ochotnicza Straż Pożarna w Żmigrodzie poszukuje osoby chętne do wstąpienia w szeregi OSP

Wymagania:
ukończone 18 lat
zamieszkanie na terenie miasta Żmigród
Zapraszamy wszystkich, dla których bezinteresowna chęć niesienia pomocy jest bliska.
Więcej informacji pod numerem telefonu 71 385 30 (...)
więcej >>>

[PANEL PRAWY]
 
w numerach archiwalnych

na stronie www
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.