archiwum - 11 - styczeń

 
 

Nowy wiceburmistrz Żmigrodu

Zdzisław Średniawski został powołany przez burmistrza Gminy Żmigród, Roberta Lewandowskiego, na stanowisko zastępcy burmistrza. Praca w żmigrodzkim samorządzie nie jest dla niego nowym doświadczeniem: przez kilkanaście lat pełnił funkcję burmistrza, był także radnym Sejmiku Dolnośląskiego, ostatnio, w czasie poprzedniej kadencji, pełnił funkcję Wicewojewody Dolnośląskiego. Podczas inauguracyjnego spotkania z pracownikami urzędu 3 stycznia 2011 roku, burmistrz Robert Lewandowski podkreślił, iż (...)
więcej >>>

Biegiem na sylwestra

30-tego grudnia 2010 roku odbyła się w Trzebnicy 26. edycja Międzynarodowego Sylwestrowego Biegu Ulicznego dla dzieci i młodzieży. W tym roku na starcie stanęła mniejsza grupa dziewcząt i chłopców w porównaniu do roku 2009. Przyczyną zmniejszającej się frekwencji z roku na rok jest fakt, że coraz mniejsza grupa młodzieży jest w stanie przebiec dystans około tysiąca metrów, bo właśnie taki dystans pokonać trzeba w Trzebnicy. Dodatkowo w tym roku było dość zimno, temperatura wahała się w (...)
więcej >>>

Samorząd odkrywa i rozwija talenty

Już po raz piąty Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Korzeńsku była organizatorem Powiatowego Forum Samorządów Uczniowskich Szkół Powiatu Trzebnickiego. W tym roku temat przewodni brzmiał „Samorząd odkrywa i rozwija talenty”. Było to powiązane z faktem, iż Ministerstwo Edukacji Narodowej na czele z Katarzyną Hall ogłosiło rok 2011 rokiem odkrywania talentów.
Mimo ciężkich, zimowych warunków drogowych, do Korzeńska przyjechały reprezentacje z dziewięciu szkół (...)
więcej >>>

[PANEL PRAWY]
 
w numerach archiwalnych

na stronie www
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.