archiwum - 14 - styczeń

 
 

Żmigrodzkie Smoki Sukcesu za 2013 rok rozdane

W sobotni wieczór 18 stycznia rozpoczęła się szósta już edycja Gali i Balu Żmigrodzkiego Smoka Sukcesu. Tuż po godzinie 19. przybyłych gości przywitał prowadzący tegoroczną galę Zbigniew Zamachowski. Jeden z najwybitniejszych polskich aktorów nie potrzebował dużo czasu by zaskarbić sobie przychylność zebranych. Oprócz konferansjerskich wprowadzeń do poszczególnych punktów programu, kilkukrotnie raczył gości smakowitymi opowiastkami i anegdotami z różnych scen i planów filmowych. Bal oficjalnie (...)
więcej >>>

Uroczysta premiera książki "Żmigród nasze miasto. Zarys dziejów od 1945 r."

Szczególną oprawę miała premiera książki opisującej najnowsze dzieje Żmigrodu, począwszy od 1945 roku, autorstwa żmigrodzianina, Pawła Beceli. W sobotnie popołudnie 21 grudnia, w sali widowiskowej Zespołu Placówek Kultury w Żmigrodzie, zjawiło się około stu osób, zainteresowanych procesem twórczym i kulisami pracy nad - jak podkreślano tego dnia kilkukrotnie - najbardziej wyczekiwaną publikacją ostatnich lat na żmigrodzkim rynku. Prowadząca ten wieczór autorski Małgorzata Kosińska przypomniała (...)
więcej >>>

Ludzie listy piszą - Jak zniechęcić obywatela do sortowania śmieci

Najprościej - nie doceniając jego pracy. Bardziej ambitnie - twierdząc, że tego nie robi. W klasie mistrzowskiej - zaprzeczając, jakoby obywatel sortował, strasząc postępowaniem podatkowym oraz zwyczajnie kłamiąc. W taki właśnie sposób zostaliśmy potraktowania przez panią Agnieszkę Hen, referenta ds. rozliczeń opłat za odpady komunalne w Miejskim Zakładzie Gospodarki Komunalnej w Żmigrodzie.

11 grudnia 2013 MZGK rozesłał do mieszkańców naszego (i zapewne nie tylko naszego) bloku (...)
więcej >>>

[PANEL PRAWY]
 
w numerach archiwalnych

na stronie www
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.