Pamiętając o niezłomnych...
Z okazji Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który przypada 1 marca, Młodzieżowa Rada Miejska w Żmigrodzie zorganizowała wykład, który odbył się 17 lutego br. w Zespole Placówek Kultury. Na zaproszenie młodzieży do Żmigrodu przybyli eksperci w dziedzinie powojennej historii: dr Tomasz Gałwiaczek- pracownik Instytutu Pamięci Narodowej oraz prof. Tomasz Głowiński, którzy niezwykle interesująco opowiadali o ludziach niezłomnych, dla których honor ważniejszy był niż życie. Po wykładach odbyła się projekcja poruszającego filmu pod tytułem "Czy warto było tak żyć?". Żmigrodzianie dopisali frekwencją i pokazali, że pamiętają o przeszłości ojczyzny. Nie zabrakło Burmistrza Gminy Żmigród-Roberta Lewandowskiego, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Żmigrodzie Jana Czyżowicza, Przewodniczącego Rady Seniorów Adama Nowaka, radnych Rady Miejskiej, przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz młodzieży.
Dziękujemy wszystkim za przybycie. Mamy nadzieję, że żmigrodzianie będą pamiętać o 1 marca - dniu herosów, którzy poświęcili się Polsce.
Ada Skrzypek