Kartka z kalendarza - 160 lat temu...
W dniu 17 października 1856 r. uroczyście otwarto linię kolejową na trasie Wrocław - Poznań. Na odświętnie ozdobionym dworcu zgromadzili się wtedy: władze miasta, bractwo strzeleckie, delegaci cechów rzemieślniczych i liczni mieszkańcy miasta. Z kolei dokładnie 40 lat później, tj. w 1896 r. kolej, jako środek transportu stawała się już tak popularna, że ułożono drugi tor na tej linii. A kolej ma po dziś dzień ma niebagatelne znaczenia dla Żmigrodu...
Paweł Becela