archiwum - 16 - październik

 
 

Kartka z kalendarza - 160 lat temu...

W dniu 17 października 1856 r. uroczyście otwarto linię kolejową na trasie Wrocław - Poznań. Na odświętnie ozdobionym dworcu zgromadzili się wtedy: władze miasta, bractwo strzeleckie, delegaci cechów rzemieślniczych i liczni mieszkańcy miasta. Z kolei dokładnie 40 lat później, tj. w 1896 r. kolej, jako środek transportu stawała się już tak popularna, że ułożono drugi tor na tej linii. A kolej ma po dziś dzień ma niebagatelne znaczenia dla Żmigrodu...

Paweł Becela

[PANEL PRAWY]
 
w numerach archiwalnych

na stronie www
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.