archiwum - 16 - październik

 
 

Festiwal ognia i wody

W ruinach żmigrodzkiego zamku w Zespole Pałacowo-Parkowym 24-25 września 2016 roku odbył się pierwszy Festiwal Ognia i Wody, którego głównym organizatorem było Żmigrodzkie Stowarzyszenie „Gama” przy współpracy z Teatrem Westa. Zarówno w sobotę, jak i niedzielę, podczas pikniku rodzinnego wolontariusze prowadzili kwestę, która została przekazana na rehabilitację dla Grzesia Dołbniaka z zanikiem mięśni oraz Krystiana Gruszeckiego z porażeniem mózgowym. W dniu wody na scenie pojawiły się zespoły takie jak: THE POZYT, NOFAN, ZŁY, KATARYNKA oraz lokalne artystki: Katarzyna Łyczko i Izabela Możdżeń, śpiewające piosenki „znane i lubiane”. W dzień ognia na scenie zaprezentował się chór Stowarzyszenia Klubu Seniora „HUMOREK” oraz ponownie Katarzyna Łyczko. Mistrzowskie i magiczne pokazy zaprezentowali niezawodni członkowie Teatru WESTA w składzie: Piotr Kwasigroch, Olaf Pawlak, Kuba Dąbek, Patrycja Horoszkiewicz, Ola Horoszkiewicz, Jan Sojko, Andżelika Popów i Krystian Popów. Oprócz muzyki, mieliśmy okazję wysłuchania poezji Mirosława Owczarka. Ponadto, najmłodsi mogli skorzystać z mnóstwa przygotowanych dla nich atrakcji i animacji, m. in.: malowania buziek, przejazdu motorówką, fluo make up'u, gier i zabaw, dmuchańców, czy smakołyków. W trakcie imprezy, której przewodniczył Marcel Pursch, prowadzona była loteria fantowa oraz licytacja.

Organizatorzy serdecznie dziękują za pomoc w organizacji imprezy: Burmistrzowi Gminy Żmigród Robertowi Lewandowskiemu, Zespołowi Placówek Kultury i Zespołowi Szkół Dwujęzycznych w Żmigrodzie. Serdeczne podziękowania składamy również sponsorom, którzy wsparli przedsięwzięcie: Ireneuszowi Pyczakowi właścicielowi firmy „Marton”, prezesowi Piekarni Żmigrodzkiej - Marianowi Adamiszynowi, Jackowi Tarczyńskiemu, Michałowi Sznajder oraz Emilii Chmurze właścicielom „Gospodarstwa Rolnego”, Edwardowi Smektale prezesowi Banku Spółdzielczego w Żmigrodzie, Katarzynie Lech dyrektor Zespołu Szkół Dwujęzycznych, Magdalenie Brodali dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych, Pawłowi Olesiowi Komendantowi Ochotniczej Straży Pożarnej w Żmigrodzie, Tadeuszowi Marek i firmie „Marek-Marek”, Jerzemu Markowi Sajewiczowi właścicielowi firmy „Markus”, Karolowi Golembce właścicielowi sklepu „Karol”, Anecie i Rafałowi Zagórskim właścicielom sklepu „Piątak”, Powiatowemu Zespołowi Szkół im. Jana Pawła II w Żmigrodzie, Damianowi Sułkowskiemu, właścicielom sklepu „AGDom” państwu Renartowskim, właścicielom Pizzerii „Sjesta” państwu Mazurek, Mirosławowi Kuracińskiemu właścicielowi Usług Poligraficznych w Żmigrodzie, Ewelinie Kondrackiej za włączenie do pomocy Placówki Wsparcia Dziennego, Robertowi Byrskiemu, Łukaszowi Żukowskiemu, Mai Pierzchlewicz, Wioletcie Klimkowskiej, Katarzynie Machi firmie produkującej węgiel oraz całej wspaniałej ekipie, która tego dnia stanęła na wysokości zadania i pomogła w obsłudze festynu.

Stowarzyszenie Gama składa ogromne podziękowania za poświęcony czas i serce włożone w to przedsięwzięcie.

Marcelina Halikowska

[PANEL PRAWY]
 
w numerach archiwalnych

na stronie www
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.