Uroczyste Święto Plonów w Borzęcinie
Sierpień i wrzesień to miesiące, kiedy dziękujemy rolnikom za ich pracę. Mieszkańcy Borzęcina również postanowili uczcić ten czas i wspólnie spędzić wyjątkowe popołudnie.
19 sierpnia br. o godz. 15.00 Å›wiÄ™towanie rozpoczęła uroczysta msza Å›wiÄ™ta. NastÄ™pnie zebrani udali siÄ™ do Å›wietlicy wiejskiej, gdzie sekretarz Gminy Å»migród Joanna Monastyrska, radna Rady Miejskiej Bożena Å»oÅ‚nierowicz oraz soÅ‚tys BorzÄ™cina Józef Wiktorowicz przywitali przybyÅ‚ych goÅ›ci. Na uroczystoÅ›ci pojawili siÄ™ również: przewodniczÄ…ca Rady Powiatu MaÅ‚gorzata Matusiak, księża z parafii ÅšwiÄ™tej Trójcy w Å»migrodzie: proboszcz ks. Romuald Paszczuk, ks. SÅ‚awomir Czuj, ks. Robert KrzyÅ›ków oraz paÅ„stwo Anna i Tadeusz Marek. OkazaÅ‚y chleb dożynkowy zostaÅ‚ podzielony przez gospodarzy, którzy skÅ‚adali mieszkaÅ„com najserdeczniejsze życzenia dostatku. PrzyszedÅ‚ czas na zabawÄ™! PiÄ™knie zastawione stoÅ‚y obfitowaÅ‚y w różnorodne potrawy. Krótki program artystyczny przygotowaÅ‚y dzieci, piÄ™knie recytujÄ…c wiersze. Dużym sukcesem cieszyÅ‚a siÄ™ także loteria fantowa, w której głównÄ… nagrodÄ… byÅ‚ rower. O oprawÄ™ muzycznÄ… zadbaÅ‚ zespół „Ojciec i Syn”. -
Cieszę się, że mieszkańcy biorą czynny udział w organizowanych wydarzeniach - mówił sołtys Józef Wiktorowicz. -
Dzięki temu wiem, że moja praca, jako sołtysa, nie jest bezcelowa.
Mieszkańcy z dużym zadowoleniem korzystali z oferowanych tego dnia atrakcji, a zabawa taneczna trwała do białego rana!
Edyta Grzybkowska