I sesja inauguracyjna Młodzieżowej Rady Miejskiej
17 czerwca br. o godz.13.30 w sali ślubów Urzędu Miejskiego w Żmigrodzie odbyła się I sesja inauguracyjna Młodzieżowej Rady Miejskiej. Na sesji, oprócz nowo wybranych radnych obecni byli: Robert Lewandowski - burmistrz Gminy Żmigród, Zdzisław Średniawski - zastępca burmistrza, Anna Dobrowolska- skarbnik, Halina Szaniawska - Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Żmigrodzie, Patryk Andrzejewski - radny Rady Miejskiej w Żmigrodzie, Adam Nowak - Przewodniczący Rady Seniorów, Marta Lewandowska - kierownik Gminnego Centrum Informacji, Katarzyna Lech - dyrektor Zespołu Szkół Dwujęzycznych. Spotkanie otworzył burmistrz Robert Lewandowski, by później powierzyć przewodnictwo sesji najstarszemu wiekiem spośród obecnych radnych - Dawidowi Wrzesińskiemu, który przedstawił porządek obrad oraz stwierdził kworum. Następnie Marcin Ławniczak przedstawił prezentację z dotychczasowej pracy Młodzieżowej Rady Miejskiej , a później Burmistrz Gminy Żmigród podziękował radnym III kadencji Młodzieżowej Rady Miejskiej za zaangażowanie w życie społeczności lokalnej oraz osobom, które pomagały podczas przeprowadzenia wyborów (8 czerwca). Radni IV kadencji przypadającej na lata 2016-2018 otrzymali zaświadczenia o wyborze. Przed uroczystym ślubowaniem młodych radnych, wszyscy zebrani zaśpiewali Hymn Państwowy przy akompaniamencie Krzysztofa Szuberta - nauczyciela muzyki ze Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Żmigrodzie. W tym podniosłym nastroju młodzież złożyła ślubowanie: „Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście sprawować obowiązki radnego Młodzieżowej Rady Miejskiej w Żmigrodzie godnie, rzetelnie i uczciwie, mając zawsze na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców - ślubuję, tak mi dopomóż Bóg. ”
Kolejnym punktem inauguracyjnej sesji był wybór komisji skrutacyjnej, która przeprowadziła wybory na Przewodniczącego, Wiceprzewodniczącego, Sekretarza i Skarbnika i tak odpowiednio zostali nimi: Marcin Ławniczak, Dawid Wrzesiński, Adrianna Skrzypek i Dominik Borkowski. Mandaty radnych otrzymali również: Jakub Husarz, Bartłomiej Jędra, Wojciech Klimkowski, Paweł Kowalski, Jakub Krawczyszyn, Piotr Kwasigroch, Adrianna Pogoda, Marcel Pursch.
Po zakończeniu wyborów, przewodnictwo sesji objął nowo wybrany przewodniczący - Marcin Ławniczak. Po zamknięciu I sesji i słodkim poczęstunku wykonano pamiątkowe zdjęcia.
Serdeczne podziękowania składamy wszystkim, którzy uświetnili ten czas swoją obecnością. Bardzo dziękujemy panu Krzysztofowi Szubertowi za muzyczne wykonanie Mazurka Dąbrowskiego.
Marcelina Halikowska