Wolontariat w SP im. Janusza Korczaka w Barkowie
Od października 2010 przystąpiliśmy do programu SZKOŁA BEZ PRZEMOCY - naszym celem jest zdobycie certyfikatu. Priorytetowym działaniem w tym programie jest wolontariat. W szkole powstał Klub Wolontariusza. Nasi uczniowie aktywnie włączają się w różne akcje wolontaryjne.Przed każdymi świętami zbierają żywność i środki czystości dla Stowarzyszenia
działającego przy Kościele Parafialnym. Poprzez Zespół Szkół im. Jana Pawła II nawiązaliśmy kontakt z hospicjum w Będkowie, gdzie przekazaliśmy przepiękną laurkę z okazji Dnia Babci i Dziadka, którą wykonali nasi uczniowie z kolegą Wiktorem Petrusiem na zajęciach techniki, także wykonaliśmy i przekazaliśmy pacjentom Walentynkę.Bierzemy również udział w zbiórce plastikowych nakrętek na rehabilitację Dawida.Po feriach planujemy wyjazd do Domu Dziecka w Obornikach Śląskich z przygotowywanym przedstawieniem o tematyce zdrowotnej.
opiekun Klubu Lilla Maciocha