Z życia parafii
2.02 święto Ofiarowania Pańskiego, czyli M.B. Gromnicznej. Od dawna
czczono w Kościele pamiątkę przyniesienia przez Maryję Dzieciątka Jezus do świątyni
jerozolimskiej. Od X wieku upowszechnił się zwyczaj święcenia świec, tzw. gromnic. Ich
płomień symbolizuje Chrystusa - Światłość świata.
Najbliższą serię katechizacji przedmałżeńskiej w naszej parafii rozpoczniemy w niedzielę, 28.02 o godz. 17.00 w Domu Katechetycznym. Zgłoszenia na pierwszym spotkaniu. Następna seria dopiero w maju.
W piątek, 11.02 wspomnienie N.M. Panny z Lourdes i Światowy Dzień Chorego.
14.02 wspomnienie św. Cyryla i Metodego - patronów Europy.
KsiÄ…dz Arcybiskup Metropolita, poinformowany o bardzo trudnej sytuacji finansowej
Klasztoru Sióstr Benedyktynek w Wołowie, polecił zorganizować w niedzielę, 20.02
okolicznościową zbiórkę do puszek, przeprowadzoną po każdej Mszy św. Zachęcamy do
życzliwego wsparcia tej inicjatywy. Stanowi ona jedną z nielicznych okazji okazania
wdzięczności tym, które trwają ustawicznie przed Panem i zanoszą do Niego, w imieniu
lokalnego Kościoła na Dolnym Śląsku, modły uwielbienia i wdzięczności oraz
przebłagania i prośby.
Wobec przypadków powtarzających się kradzieży wszystkich uczestników liturgii,
zwłaszcza w dni powszednie, prosimy o niepozostawianie torebek i innych wartościowych
przedmiotów bez opieki. Nie stwarzajmy okazji nieuczciwym ludziom, którzy przychodzą
do kościoła niekoniecznie w celach religijnych.
W każdą drugą niedzielę miesiąca ofiary złożone na tacę są przeznaczone na cele
inwestycyjne, tzn. na wymianę pokrycia dachu kościoła parafialnego. Dotychczas zebrano
30.538.89 zł.
Miłosierdziu Bożemu i modlitwom parafian polecamy zmarłych w minionych tygodniach śp.
Helenę Miśkiewicz i Antoninę Kuriatę,. Jana Barczyka, Władysława Czerniawskiego, Annę Sydorko, Ryszarda Kołodzieja i Marię Marszałek.
Sacc& eco