Nagroda Grand Prix na Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej w Wołowie...
W poprzednim wydaniu Wiadomości Żmigrodzkich ukazał się artykuł o pierwszych osiągnięciach uczestników zajęć muzycznych prowadzonych przeze mnie od lutego w ZPK w Żmigrodzie. Tym razem ponownie możemy się pochwalić kolejnymi osiągnięciami.
W dniu 6 kwietnia 2009 uczestnicy moich zajęć brali udział w V Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej organizowanym przez Zespół Szkół w Wołowie. W wyniku czego w kategorii solistów uczniów klas IV-VI szkół podstawowych I miejsce zajęła Patrycja Łopatka, uczennica klasy V Szkoły Podstawowej im.Bolesława Chrobrego w Żmigrodzie w piosence z włoskim tekstem pt. ,,Acapulco”. Ponadto w kategorii zespołów wokalno-instrumentlnych uczniów klas IV-VI szkół podstawowych, główną nagrodę Festiwalu, czyli Grand Prix przyznano Natalii Zawadzkiej, uczennicy klasy IV Szkoły Podstawowej im. Boleslawa Chrobrego w Żmigrodzie - wraz z zespołem instrumentalnym w składzie: Aleksandra Barańska - gitara elektroakustyczna, Marta Schreiber - akordeon, Adrian Dumin - gitara solowa, Natan Żakowicz - perkusja i opiekun zespołu, Krzysztof Szubert - gitara basowa. Natalia wykonała piosenkę w języku angielskim pt. ,,My Bonnie”. Zwycięzcy konkursu odebrali nagrody i pamiątkowe dyplomy podczas Koncertu Laureatów, który odbył się 17 kwietnia w Wołowskim Ośrodku Kultury. Uczestnikom gratulujemy i czekamy na kolejne zwycięstwa. 21 maja 2009 r. będzie kolejna okazja, aby spróbować swoich sił na scenie, bowiem wybieramy się na kolejny konkurs wokalny, tym razem ,,Piosenki ze starej płyty” - polska piosenka lat 60. i 70. Konkurs odbędzie się we Wrocławiu. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich mieszkańców Żmigrodu i okolic na żmigrodzką Majówkę i Dni Żmigrodu 2009. Podczas obu tych imprez będą się prezentować na scenie uczestnicy zajęć muzycznych ZPK w Żmigrodzie.
Krzysztof Szubert