archiwum - 09 - kwiecień

 
 

Z partnerską wizytą w Gretzingen

W dniach 26-29.03.2009r.delegacja nauczycieli ze Szkoły Podstawowej im. B. Chrobrego w Żmigrodzie gościła z przyjacielską wizytą w zaprzyjaźnionej szkole w Grotzingen. Na zaproszenie szkoły niemieckiej udział w wyjeździe wzięli dyrektor szkoły pan Paweł Łukaszewski, wicedyrektor szkoły pani Dorota Jakusztowicz, pedagog szkolny pani Jadwiga Dorabiała, nauczycielka języka niemieckiego pani Joanna Trzęsowska oraz nauczyciel wychowania fizycznego pan Grzegorz Pierzchlewicz .Podczas spotkania delegacja uczestniczyła w wielkim święcie szkoły zorganizowanym z okazji rozpoczęcia wiosny. Spotkała się z dyrektorem szkoły panem Rudolfem Kargiem oraz nauczycielami, z którymi od wielu lat trwa wzajemna wymiana doświadczeń. Zostały omówione również plany związane z dalszą współpracą między szkołami. Delegacja została zaproszona do miejskiego ratusza na spotkanie z władzami miasta. Zwiedziła Karlsruhe oraz inne malownicze miejscowości położonych w tych okolicach. Wspaniałym przewodnikiem i opiekunem okazał się były dyrektor szkoły i wielki przyjaciel żmigrodzkiej szkoły pan Helmut Arnswald. Natomiast pan dyrektor Paweł Łukaszewski miał okazje spotkać się wieloletnią sponsorką i przyjacielem szkoły żmigrodzkiej panią Hertą Krause, która w dalszym ciągu interesuje się losami żmigrodzkiej szkoły oraz miasta Żmigrodu. Obecnie szkoła żmigrodzka rozpoczęła przygotowania do przyjęcia grupy osób ze szkoły partnerskiej w Grotzingen, która wstępnie została zaplanowana na październik.

Dorota Jakusztowicz

[PANEL PRAWY]
 
w numerach archiwalnych

na stronie www
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.