archiwum - 16 - wrzesień

 
 

Żmigród - miasto cudów...

Żmigród ma ogromny powód do dumy! W naszej gminie rośnie bowiem piękna, czterdziestopięcioletnia agawa. Dzięki pielęgnacji, chowania na zimę przed mrozem, wystawiania na wiosnę, aby roślina mogła czerpać promienie słoneczne i za sprawą wszystkich lat dbania o agawę Państwo Longina i Leszek Paszkiewicz doczekali się przepięknych 22 kwiatów, które wyrosły na wysokości 5,5 m. To niezwykłe zjawisko, gdyż agawy są roślinami pustynnymi, a w środowisku, gdzie rosną dziko, na kwitnienie potrzebują 10 - 15 lat. Serdeczne gratulacje dla hodowców! Niestety, agawy kwitną tylko raz w życiu, po czym umierają.

Iwona Mańka

[PANEL PRAWY]
 
w numerach archiwalnych

na stronie www
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.