Żmigród - miasto cudów...
Żmigród ma ogromny powód do dumy! W naszej gminie rośnie bowiem piękna, czterdziestopięcioletnia agawa. Dzięki pielęgnacji, chowania na zimę przed mrozem, wystawiania na wiosnę, aby roślina mogła czerpać promienie słoneczne i za sprawą wszystkich lat dbania o agawę Państwo Longina i Leszek Paszkiewicz doczekali się przepięknych 22 kwiatów, które wyrosły na wysokości 5,5 m. To niezwykłe zjawisko, gdyż agawy są roślinami pustynnymi, a w środowisku, gdzie rosną dziko, na kwitnienie potrzebują 10 - 15 lat. Serdeczne gratulacje dla hodowców! Niestety, agawy kwitną tylko raz w życiu, po czym umierają.
Iwona Mańka