Uczniowie składają hołd pionierom oświaty
Hołd Pionierom Oświaty na zakończenie roku szkolnego
Czerwiec jest ważnym miesiącem w kalendarzu każdego ucznia. To właśnie u schyłku tego miesiąca kończy się rok szkolny. W czwartek 23.06.2016 r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Żmigrodzie z pocztem sztandarowym, dyrektor Dorotą Jakusztowicz i nauczycielami pojawili się przy pomniku Pionierów Oświaty, by złożyć hołd zmarłym nauczycielom. W krótkiej uroczystości brał udział także Burmistrz Gminy Żmigród Robert Lewandowski, który wyraził swoje uznanie dla społeczności szkolnej, która pamięta o korzeniach oświaty w Żmigrodzie. Przypomnijmy, że szkoła podstawowa objęła opieką obelisk i stale dba o jego otoczenie.
Edyta Grzybkowska
Zespół Szkół Dwujęzycznych składa hołd Pionierom Oświaty
Jak co roku Poczet Sztandarowy Zespołu Szkół Dwujęzycznych uczestniczył w mszy świętej na zakończenie roku szkolnego. Po mszy przedstawiciele Pocztu Sztandarowego w imieniu społeczności Zespołu Szkół Dwujęzycznych w Żmigrodzie złożyli kwiaty pod Pomnikiem Pionierów Oświaty, w ten sposób oddając hołd zmarłym nauczycielom.
Grzegorz Uram