Siedem "Złotych Sów" dla Żmigrodu!
VIII Gala rozdania nagród Złote Sowy odbyła się 22 czerwca w Gminnym Centrum Kultury w Trzebnicy. Ranking uczniów wyliczany jest na podstawie 66 konkursów przedmiotowych, 44 zawodów sportowych przeprowadzonych w szkołach powiatu trzebnickiego oraz konkursów Zdolny Ślązaczek i Zdolny Ślązak. Dodatkowe punkty uczniowie mogą uzyskać za udział w konkursach wojewódzkich, ogólnopolskich i międzynarodowych.
Wspaniałą wiadomością jest to, że aż siedem Złotych Sów 2016 powędrowało do Żmigrodu! Wyróżnionych zostało troje uczniów. Nagrodę w kategorii gimnazjum otrzymał Patryk Kubis z Zespołu Szkół Dwujęzycznych, a Sportowcami Roku zostali Aleksander Jakubik ze Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego oraz Fabian Przystuplak z Zespołu Szkół Dwujęzycznych.
Do grona laureatów dołączyło dwóch nauczycieli. Nauczycielem „Złotych Sów” została Sabina Łuczuk - Szuba z Powiatowego Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, natomiast Opiekunem Sportowców Roku Aleksander Wroński z Zespołu Szkół Dwujęzycznych.
Przyznany został także Tytuł Sportowa Szkoła. Wyróżnienie otrzymała Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego oraz Gimnazjum w Zespole Szkół Dwujęzycznych.
Serdeczne gratulacje dla żmigrodzkich laureatów! Mamy nadzieję, że Wasza ciężka praca zostanie także doceniona w kolejnych edycjach rankingu.
Edyta Grzybkowska